Uczniowie do prowadzenia obserwacji mają do swojej dyspozycji specjalistyczny sprzęt astronomiczny.

Obrazek

Bresser Messier AR-152

Obrazek

Vixen VMC200L

Teleskop Messier AR-152S to wysokiej klasy refraktor achromatyczny dedykowany do zaawansowanych obserwacji wizualnych i astrofotografii. Wyposażony jest w obiektyw o średnicy 152 mm i ogniskowej 760 mm zbudowany z 4 soczewek (konstrukcja typu Petzwala).


Teleskop Vixen VMC200L to wysokiej klasy reflektor dedykowany
do zaawansowanych obserwacji wizualnych i astrofotografii.
Wyposażony jest w zwierciadło o średnicy 200 mm i ogniskowej 1950 mm.


Obrazek

Coronado PST

Obrazek

Lunt B600

Teleskop Coronado PST przeznaczony do obserwacji powierzchni Słońca w wąskim paśmie wodoru H-alfa. Za pomocą tego teleskopu można obserwować chromosferę, tj. obszar atmosfery znajdujący się powyżej fotosfery. Możemy zobaczyć szereg szczegółów Słońca, takich jak sieć komórek, włókien na tle tarczy wraz z protuberancjami wzdłuż brzegu tarczy słonecznej. Ujrzymy także obszary plam słonecznych, szczególnie plamy jasne zwane pochodniami.


Teleskop Lunt B600 pozwala na szczegółowe obserwacje tarczy słonecznej. Obiektyw teleskopu jest tak skonstruowany, by dawać najwyższą ostrość w zakresie widma czerwonego (czerwona linia wodoru). Teleskop ten ujawnia szczegóły takie, jak: protuberancje widoczne na brzegu tarczy słonecznej, granulację, aktywne obszary wokół plam słonecznych, materię zawieszoną na liniach słonecznego pola magnetycznego.